Jak leczyć atopowe zapalenie skóry?

Choroby skóry to dość częsta przypadłość wśród osób w każdym wieku. Niezależnie od tego, jak bardzo dbamy o odpowiednią czystość czy nawilżenie naszej skóry – narażony na nie jest każdy z nas. Na atopowe zapalenie skóry cierpi ówcześnie ponad 20 procent populacji na całym świecie. Mimo, że nie jest to choroba zakaźna, swąd i dyskomfort, jakie powoduje jest najczęściej nie do zniesienia.

Jak leczyć atopowe zapalenie skóry?

Leczenie atopowego zapalenia skóry nie jest proste. Z dodatkowym problemem borykają się osoby, które poza AZS cierpią na inne choroby na tle alergicznym. Najpopularniejszym środkiem, który pozwala nie leczyć, a zapobiegać uporczywym objawom są różnego rodzaju maści i kremy. Mimo, że do niedawna najpopularniejsze były kremy sterydowe, dziś zastąpiono je znacznie bezpieczniejszymi kremami przeciwzapalnymi, które działają równie skutecznie, nie uszkadzając przy tym delikatnej skóry.

Leki przeciwuczuleniowe

Jedną ze skuteczniejszych metod leczenia atopowego zapalenia skóry są specjalistyczne leki przeciwuczuleniowe. Faktem jest, że przyjmowanie tego typu substancji znacznie uśmierza ból i swąd spowodowany AZS ale posiada pewien skutek uboczny. Mówi się bowiem, że im mocniejszy i skuteczniejszy lek przeciwuczuleniowy, tym większą senność wywołuje.

Wizyty w gabinecie psychoterapeuty

Niezaprzeczalnym faktem jest, iż jednym z czynników wpływających na intensywność zaczerwienień w atopowym zapalenie skory jest stres. Szczególnie dzieci, które borykają się z tym problemem są zazwyczaj zamknięte w sobie i wstydliwe na tle swojej choroby, co wywołuje jeszcze intensywniejsze ślady na skórze. W tym przypadku ważna jest pomoc ze strony psychoterapeuty lub psychologa dziecięcego, który nauczy nasze dziecko technik radzenia sobie ze stresem, który nasila swędzenie i plamy związane z AZS.

Specjalne żele

Atopowe zapalenie skóry, który dotyka sporą część naszego społeczeństwa. Ówcześnie powstaje coraz więcej produktów z przeznaczeniem dla skóry wrażliwe, zaczerwienionej i swędzącej. Świetną alternatywą są żele pod prysznic o przyjemnym zapachu i co najważniejsze – z przeznaczeniem dla osób borykających się z AZS. Kosmetyki te nie tylko cudownie oczyszczają naszą skórę ale również – doskonale ją natłuszczają i nawilżają!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

52 + = 54