Jak skutecznie leczyć anginę?

Okres jesienno-zimowy to czas, kiedy w szczególności jesteśmy narażeni na infekcje i przeziębienia spowodowane najczęściej radykalnym spadkiem odporności. Angina jest jedną z najczęściej dotykających nas chorób i powodują ją liczne bakterie i wirusy atakujące nasz organizm. W zależności od natężenia i stopnia nasilenia objawów, ta uciążliwą  chorobę możemy leczyć przy pomocy antybiotyków lub domowymi, sprawdzonymi sposobami.

Jak skutecznie leczyć anginę?

Płukanie gardła

Jednym z lepszych sposobów zapobiegania uciążliwej anginie są wykonywane cyklicznie płukanki naszego gardła. Zaleca się, aby powielać je co 2-3 godziny. W celu tym najlepiej sprawdzą się preparaty na bazie mięty oraz specjalne, aromatyczne ekstrakty do płukania gardła. Warto pamiętać, że płukanie gardła ma na celu dotarcie płynu do jego tylnej części – w innym przypadku płukanki będą bezskuteczne.

Regularna podaż wody

Jednym z banalniejszych sposobów, który pomaga nam w naturalny i prosty sposób „znieczulić” gardło jest picie dużych ilości wody. W celu tym wykorzystać możemy chłodną wodę lub wodę z dodatkiem lodu – faktem jest bowiem, że napoje zmrożone znacznie lepiej wpływają na znieczulenie uporczywego bólu!

Herbata z miodem i cytryną

Chyba jednym z najlepiej znanych sposobów na uśmierzenie bólu gardła, stosowanym już przez nasze babcie jest regularne picie herbaty lub naturalnego soku z dodatkiem świeżej cytryny i miodu. Witaminy zawarte w cytrynie pomogą nam szybciej stanąć na nogi, a naturalne minerały zawarte w miodzie sprawią, że poczujemy się znacznie lepiej!

Oddaj się błogiemu odpoczynkowi

Jedną ze złotych rad, która w przypadku wystąpienia anginy daje naprawdę wiele jest solidny odpoczynek. Nic bowiem nie działa na chorobę tak, jak efektywny, długi sen i wygrzewanie się pod ciepłym kocem. Warto zwrócić na to szczególną uwagę, gdyż organizm wypoczęty znacznie szybciej pokona uciążliwą anginę!

Ogranicz używki

Jeżeli jesteś osobą nałogowo palącą tytoń zaleca się, abyś na czas choroby całkowicie zaprzestała palenia tytoniu. Prawdą jest, że dym tytoniowy naprawdę silnie podrażnia nasze gardło i sprawia, że ból jest jeszcze intensywniejszy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 15 = 17