Najlepsze soczewki kontaktowe na wakacje

Soczewki kontaktowe to idealne rozwiązanie dla osób, które lubią aktywnie spędzać czas. Miękkie szkła korekcyjne cechuje duża przepuszczalność powietrza i brak ograniczania pola widzenia, co doskonale sprawdza się podczas aktywności fizycznych w czasie wakacyjnego wypoczynku. Na urlop można zabrać ze sobą soczewki jednodniowe, których użytkowanie zmniejsza ryzyko infekcji i podrażnień oka.

 

Czy warto nosić soczewki kontaktowe latem?

 

Nowoczesne soczewki kontaktowe Ultraflex charakteryzuje duża przepuszczalność powietrza, dzięki czemu oczy swobodnie oddychają przez cały dzień. Lekkie hydrożelowe lub silikonowo-hydrożelowe materiały, z jakich wykonane są miękkie szkła korekcyjne, dodatkowo nawilżają oczy, minimalizując tym samym ryzyko podrażnień w wyniku nadmiernego przesuszania się gałki ocznej.

 

Soczewki kontaktowe – zalety

 

Letnie wakacje to czas, kiedy chętniej spędza się czas na świeżym powietrzu i podejmuje różnego rodzaju aktywności. Soczewki kontaktowe, w przeciwieństwie do tradycyjnych okularów korekcyjnych, idealnie sprawdzają się jako metoda korekcji wad wzroku dla osób aktywnych. Szkła nie wypadają z oczu, nie ograniczają pola widzenia, ani nie zniekształcają widzianego obrazu. Soczewki kontaktowe są również odporne na działanie czynników zewnętrznych, czyli nie parują, nie brudzą się, ani nie mokną, dlatego można w nich swobodnie i komfortowo poddawać się wakacyjnym aktywnościom.

 

Soczewki jednodniowe idealne na wakacje  

 

Szkła kontaktowe jednodniowe to jedna para soczewek, którą przed snem usuwa się z oczu i wyrzuca do kosza, aby rano założyć na oczy nową parę. Sterylne opakowanie i codzienna wymiana szkieł korekcyjnych na nowe to higieniczne rozwiązanie, które minimalizuje ryzyko przedostania się do oczu różnego rodzaju zanieczyszczeń czy drobnoustrojów. Soczewki jednodniowe nie wymagają czyszczenia, pielęgnacji ani przechowywania w specjalnym pojemniku każdego dnia, co jest bardzo wygodne, zwłaszcza podczas wakacyjnego urlopu z dala od domu.

 

Soczewki kontaktowe z filtrem UV

 

Istnieją soczewki wyposażone w filtry UV, które oprócz korekcji wzroku również ochraniają oczy przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Szkła kontaktowe z filtrem do wygodne i praktyczne rozwiązanie na lato. Soczewki chronią bowiem oczy przed promieniami peryferyjnymi, których nie23 ograniczają zwykłe okulary przeciwsłoneczne.

 

Zobacz również: Astygmatyzm rogówkowy czym jest?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

8 + = 14