strefy erogenne na ciele kobiety

Seks to intymny moment dla obojga partnerów. Służy nie tylko fizycznej bliskości ale też nawiązaniu relacji. Mężczyźni często zapominają, że kobieta odczuwa dotyk na niemalże całej powierzchni ciała, dlatego często wymaga namiętnej stymulacji, która wzmaga jej doznania erotyczne. Aby kobieta mogła przeżyć orgazm nie wystarczy sama penetracja, bardzo ważny jest etap gry wstępnej, który można rozpocząć już od pikantnej wiadomości sms.

 

Strefy erogenne na ciele kobiety

 

Nie jest tajemnicą, że skóra człowieka skupia punkty, które bardziej niż inne miejsca są wrażliwe na dotyk. Taka definicja, w skrócie, pozwala opisać czym są strefy erogenne. Wrażliwość wynika z silnego unerwienia, a doznania i odczucia płynące z tych punktów nasila popęd płciowy i intensywność podniecenia, które mogą prowadzić do orgazmu. Najczęściej strefy erogenne to miejsca na ciele, które pokryte są cieńszą warstwą skóry (np. wewnętrzna partia ud, pachy czy zgięcie łokci i kolan albo okolice nosa i warg). Posiadanie wiedzy dotyczącej tych stref pozwala na zwiększenie satysfakcji i doznań seksualnych.

 

Jak dotykać, by kobieta poczula więcej.

 

Aby zapewnić jak najlepsze doznania swojej partnerce i obopólną satysfakcję warto poznać wzajemnie swoje ciała i poczuć, w  których miejscach dotyk sprawia największą radość. Z pewnością dobrze znanymi strefami erogenne kobiet są: łechtaczka oraz okolice brodawek, ale to mniej oczywistych należą uszy, szyja czy dolne okolice pleców. Stosunek warto rozpocząć od delikatnego masażu który wprowadzi miłą atmosferę i będzie budował napięcie seksualne. Namiętne pocałunki w strefach erogennych, doskonale przyczynią się do wzbudzenia pożądania. Poniżej znajduje się opis miejsc, które powszechnie uznawane są za strefy erogenne kobiet, jednak należy traktować je jedynie jako wskazówkę do poszukiwania indywidualnych preferencji. Kobiety różnią się między sobą i to co przyprawia jedną o dreszcze, może nie powodować u drugiej nawet delikatnej reakcji.

 

Strefy erogenne kobiety to:

 

wewnętrzna partia ud,

zgięcie kolan,

pośladki,

szyja i okolice,

piersi,

okolice intymne, zewnętrzne narządy płciowe,

uszy,

stopy,

dłonie i ramiona.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

79 + = 85