Rwa kulszowa

            Rwa kulszowa, to schorzenie, którego ofiarami są częściej kobiety niż mężczyźni. Dotyczy ono głównie osób, które ukończyły 30 lat. Jego głównym obaj wiem jest przeszywający ból towarzyszący gwałtownym ruchom.

            Rwa kulszowa, to choroba, która objawia się uciskiem na nerwy rdzeniowe L4, L5 lub S1 tworzące największy nerw obwodowy człowieka zwany nerwem rdzeniowym. Ból, który odczuwają osoby borykające się problemem rwy kulszowej, zwykle pojawia się w okolicy lędźwiowej i może promieniować na inne partie ciała.

            Wśród przyczyn tej choroby wymienia się stany zapalne, dyskopatię, cukrzycę oraz nowotwory. Takiego rodzaju bóle dotykają także osoby, które systematycznie poddają się silnemu wysiłkowi fizycznemu.

            W leczeniu rwy kulszowej zaleca się masaże, stosowanie leków przeciwbólowych. Ważne jest unikanie nadmiernego wysiłku fizycznego  w pracy lub  poprzez ćwiczenia nadwyrężające kręgosłup. Znanym sposobem leczenie rwy kulszowej jest również nastawienie kręgosłupa, czyli tak zwana terapia manualna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 34 = 36